Home » Wydarzenia » Lokalny konkrus prawa rzymskiego (edycja 2016)

Archiwum

Lokalny konkrus prawa rzymskiego (edycja 2016)

Wyniki lokalnego konkursu prawa rzymskiego (edycja 2016) 
Do etapu finałowego lokalnego Konkursu Prawa Rzymskiego awansowali:
1) Łukasz Jarecki – 25 pkt
2) Kamil Golec – 20 pkt
3) Marcin Tomczak – 20 pkt
4) Michalina Kowala – 19 pkt
5) Igor Gontarz – 18 pkt
6) Katarzyna Weber – 17 pkt
7) Rafał Świergiel – 17 pkt
8) Weronika Listowska – 17 pkt

Etap finałowy odbędzie się w dniu 25 maja 2016 roku w Sali Senatu UAM (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1). Początek o godzinie 9:00.
Gratulujemy awansu!
***

Etap Lokalny konkursu „Prawo rzymskie a świat współczesny” edycja 2016

Konkurs organizowany jest Uniwersytecie przez Koło Naukowe Prawa Rzymskiego „Bona Fides” oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań .
Konkurs adresowany jest do studentów I roku prawa.

Eliminacje etapu lokalnego odbędą się w poniedziałek 16 maja 2015 roku o godzinie 11:00 w auli prof. Radwańskiego CIN. Zadaniem uczestników polega na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, w którym zakres pytań pokrywa się z zakresem pytań egzaminacyjnych.
UWAGA!
W celu wzięcia udziału w konkursie należy dokonać zapisu poprzez wysłanie wiadomości na adres: zapisy@poznan.elsa.org.pl. Wiadomość powinna zawierać następujące informacje: imię, nazwisko, rok studiów oraz tryb (stacjonarne, niestacjonarne). Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to czwartek 12 maja 2016 roku.
 
Eliminacje wyłaniają ósemkę finalistów etapu lokalnego. Finał etapu lokalnego odbędzie się w drugiej połowie maja (dokładny termin zostanie jeszcze ogłoszony).

Ósemka finalistów etapu lokalnego uzyskuje zwolnienie z kazusu na egzaminie (na tych samych zasadach co student, który uzyskał ocenę 4.5 lub 5.0 w ramach konwersatorium) lub możliwość zdawania egzaminu ustnego.
Trójka laureatów etapu lokalnego awansuje do etapu krajowego oraz może skorzystać ze zwolnienia z egzaminu z prawa rzymskiego z oceną 5.0, 4.5 albo 4.0 (w zależności od poziomu finału).

Ogólnopolski finał konkursu prawa rzymskiego odbędzie się w tym roku w Warszawie w dniu 2 czerwca 2016 toku (czwartek).

*Do ogólnopolskiego finału można zakwalifikować także bezpośrednio, pisząc pracę na zadany temat (szczegóły w ogłoszeniu o konkursie (TUTAJ).
Regulamin ogólnopolskiego konkursu znajdą Państwo na stronie
http://www.konkursprawarzymskiego.pl/regulamin-konkursu-prawo-rzymskie-a-swiat-wspolczesny.html
Zapraszamy!