Home » Wydarzenia » Lokalny konkurs prawa rzymskiego (edycja 2015)

Archiwum

Lokalny konkurs prawa rzymskiego (edycja 2015)

Laureatami XIII edycji (AD 2015) lokalnego konkursu prawa rzymskiego na naszym Wydziale zostali:
  1. Piotr Kaźmierski (na zdjęciu w środku)
  2. Jakub Grabowski (na zdjęciu z lewej)
  3. Karolina Kroczak (na zdjęciu po prawej)

Gratulujemy!
Laureaci będą reprezentować UAM w finale etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniu 1 czerwca 2015 toku (poniedziałek) w Poznaniu.
Trójka laureatów pokonała pozostałą piątkę finalistów, którymi byli: Krystian Binkofski, Filip Bęczkowski, Piotr Szachow, Dominika Błaszak oraz Marta Adamska.
***

Etap Lokalny

Serdecznie od wzięcia udziału w konkursie prawa rzymskiego, organizowanym na naszym Uniwersytecie już po raz siódmy przez po raz siódmy na przez Koło Naukowe Prawa Rzymskiego „Bona Fides” oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań .
Konkurs adresowany jest do studentów I roku prawa.

Eliminacje etapu lokalnego odbędą się w poniedziałek 18 maja 2015 roku o godzinie 11:00 w sali Eta w CIN. Zadaniem uczestników polega na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, w którym zakres pytań pokrywa się z zakresem pytań egzaminacyjnych.
Eliminacje wyłaniają ósemkę finalistów etapu lokalnego. 

Finał etapu lokalnego odbędzie się 21 maja 2015 roku (czwartek) w CIN. Godzina i sala zostanie podana przez organizatorów.

Ósemka finalistów etapu lokalnego uzyskuje zwolnienie z kazusu na egzaminie (na tych samych zasadach co student, który uzyskał ocenę 4.5 lub 5.0 w ramach konwersatorium) lub możliwość zadawania egzaminu ustnego. Trójka laureatów etapu lokalnego awansuje do etapu krajowego oraz może skorzystać ze zwolnienia z egzaminu z prawa rzymskiego z oceną 5.0, 4.5 albo 4.0 (w zależności od poziomu finału).

Ogólnopolski finał konkursu prawa rzymskiego odbędzie się w tym roku w Poznaniu na naszym Uniwersytecie w dniu 1 czerwca 2015 toku (poniedziałek).

Regulamin etapu lokalnego konkursu znajdą Państwo TUTAJ.

Ogłoszenie o ogólnopolskim konkursie prawa rzymskiego znajdą Państwo TUTAJ.

Zapraszamy!