Home » Pracownicy » mgr Jolanta Kostecka

Archiwum

mgr Jolanta Kostecka

MGR JOLANTA KOSTECKA
Mail: jolanta.gajewska@amu.edu.pl

Urodzona w Piotrkowie Trybunalskim (1992), absolwentka I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, laureatka Olimpiady Teologii Katolickiej (2010) i Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (2011). Ukończyła studia prawnicze na WPiA UAM (2015). Pracę magisterską pt. Spiralna koncepcja czasu w prawie kanonicznym w świetle Kodeksu prawa kanonicznego (1983) i Statutów Synodu Archidiecezji Poznańskiej (2008) napisała pod kierunkiem prof. Andrzeja Gulczyńskiego. Od roku akademickiego 2016/17 doktorantka w Katedrze Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego.

Zainteresowania naukowe: prawo kanoniczne, ikonografia prawna, w ramach studiów teologicznych – duszpasterstwo osób niepełnosprawnych i chorych terminalnie.

Ulubiony cytat o prawie:
Nie ulega wątpliwości, że zadanie prawa cywilnego jest inne niż prawa moralnego, a zakres jego oddziaływania węższy. Jednak „w żadnej dziedzinie życia prawo cywilne nie może zastąpić sumienia ani narzucać norm, które przekraczają jego kompetencje”, do których należy ochrona wspólnego dobra osób poprzez uznanie i obronę ich podstawowych praw, umacnianie pokoju i moralności publicznej. (Jan Paweł II)

mgr Jolanta Gajewska – CV (plik PDF)
mgr Jolanta Gajewska – lista publikacji (plik PDF)